Sağlık ve Spor Bakanlıklarımızın izinleri doğrultusunda, çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal sağlığı için pandemi sürecinde ders öncesinde, ders esnasında ve ders sonrasında gerekli tüm önlemleri alarak antrenmanlarımıza devam ediyoruz.

Temel olarak ders öncesinde ateş ölçümlerini yapıyor, soyunma odalarında sayıya dikkat ediyor, temas edilen yüzeyleri dezenfekte ediyor, ders esnasında mesafeli çalışmalar yapıyor ve dersler arasında salonumuzu havalandırmak için gerekli zamanı bırakıyoruz.

Tüm önlemlerimizi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 01.06.2020 tarihinde yayınlanan Antrenmanlar Esnasında Dikkat Edilecek Hususlar yönetmeliğinin yanı sıra, ilgili branş federasyonları tarafından yayınlanan bilgilendirmeler doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Karate branşımız için, Türkiye Karate Federasyonu tarafından yayınlanan Covid-19 Pandemi Salgın Sürecinde Karate Antrenman Kullanım Kılavuzu içerisinden yayınlanan önlemler alınmaktadır.

ANTRENMAN ÖNCESİNDE

 1. Sosyal mesafe kuralını baz alınarak tüm çalışmalarımızı planlıyoruz. 
 2. Her gün salonumuzun düzenli temizliğini yaparak, dersler öncesinde mutlaka havalandırıyoruz.
 3. Temizlik esnasında tek kullanımlık eldivenler kullanıyoruz. 
 4. Ders saatleri dışındaki zamanlarda da kulüp çalışanlarımız maske, eldiven ve sosyal mesafe kurallarına uymaktadır. 
 5. Spor kulübümüze maskesiz kimseyi almıyor, sporcularımızı antrenman alanına girişlerine kadar maskelerini çıkarmaması hususunda bilgilendiriyoruz. 
 6. Kulüp girişinde bulunan bir görevlimiz giriş çıkışları organize ederek ve sosyal mesafeyi düzenlemekte, öğrencilerin içeriye aynı anda girerek yoğunluk yaratmasının önüne geçmektedir.
 7. Kulübümüze giriş esnasında, girişte bulunan el dezenfektanı ile gerekli el temizliğinin yapılması konusuna dikkat çekiyoruz.
 8. Salona her gelen bireyin ateş ölçümlerini yapıyor ve tedbir amacıyla öğrencilerimizin ateş ölçümlerini, seans bilgileri (giriş-çıkış saatleri) ile beraber kayıt altına alarak arşivliyoruz.
 9. Velilerimizi spor salonuna almayarak yetişkinler ile çocuklar ile temaslarını engelliyoruz. Ders esnasında tesis içerisinde bekleme yapılmasına müsaade etmiyoruz.
 10. Soyunma odalarımızda gerekli temizliğe dikkat ediyor,  mesafeyi düzenliyor ve öğrencilerimizi soyunma odalarına aralarındaki mesafe en az iki metre olacak şekilde alıyoruz. 
 11. Salonumuzda her zaman yeterli miktarda dezenfektan malzemesi bulunmasına dikkat ediyoruz.
 12. Antrenman öncesinde, sporcular antrenörümüz tarafından sözel veya görsel olarak halsizlik, eklem ağrıları, kas ağrıları, öksürük gibi  semptomlar açısından değerlendirilmektedir. 

ANTRENMAN ESNASINDA

 1. Antrenmanlarımızda teması gerektirecek eşli çalışmalar yapmıyor ve partner kullanmıyoruz.
 2. Ortak kullanılan malzemelerin kullanımını minimumda tutuyor ve öğrencilerimize kişisel malzemelerini kullandırıyoruz.
 3. Antrenmanlarda yalnızca antrenörümüz tarafından kullanılan ekipmanlar, her antrenman öncesi ve sonrası alkol bazlı dezenfektanla temizlenmektedir.
 4. Antrenman esnasında sporcularımız dışında salonda bulunan personelimiz maske takmaktadır.
 5. Antrenmanlarımızda sporcularımız arasındaki sosyal mesafeye dikkat ediyor ve onlara bu mesafeyi korumaları konusunu sıklıkla hatırlatıyoruz.
 6. İki çalışma grubu arasında gerekli zamanı bırakarak, çıkan ve giren grupların soyunma odalarında çakışmasını engelliyor ve salonumuzu havalandırarak temizliyoruz.

Pandemi sürecinde sizin ve sevdiklerinizin spordan uzak kalmaması dileğiyle,

Sağlıklı günler dileriz.

İNDİRİLEBİLİR BİLGİLENDİRME DOSYALARI